Pierwsza wizyta może obejmować jedynie samą analizę ciała z omówieniem jej wyników. Trwa około 60 minut.
lub
Pierwsza wizyta, która obejmuje: wywiad żywieniowy, analizę dotychczasowych nawyków żywieniowych na podstawie dzienniczka żywieniowego, analizę składu ciała, pomiary antropometryczne oraz omówienie wyników, bez jadłospisu z zaleceniami żywieniowymi i trwa około 60 minut. Jej celem jest zebranie wszelkich informacji, które umożliwią opracowanie zaleceń, zmian lub przygotowania planu żywieniowego dopasowanego do Twoich potrzeb. Zapytam o Twoje preferencje i zwyczaje żywieniowe, ewentualne problemy zdrowotne, aktywność fizyczną oraz umiejętności kulinarne.
Aby jak najlepiej dostosować dietę warto zrobić badania krwi: morfologię krwi, poziom glukozy na czczo, lipidogram: cholesterol całkowity + frakcje HDL i LDL, triglicerydy (TRG), poziom kwasu moczowego, TSH, FT3, FT4.
Pierwsza wizyta u dietetyka
Pobierz, wypełnij i przynieś ze sobą (lub prześlij mi na e-mail) kwestionariusz żywieniowy. Usprawni to nam współpracę.
lub
Pobierz, wypełnij i przynieś ze sobą (lub prześlij mi na e-mail) dzienniczek żywieniowy. Pomoże nam znaleźć i wyeliminować ewentualne błędy żywieniowe.
lub
Podczas wizyty przeprowadzę analizę składu ciała za pomocą analizatora JAWON MEDICAL X-Contact 356. Aby uzyskać prawidłowy wynik, zapoznaj się z instrukcją:
Jak prawidłowo przygotować się do badania składu ciała.
Przez 12 h przed badaniem nie spożywać alkoholu, nie dawkować leków diuretycznych, steroidów, hormonów wzrostu.
Przez 12 h przed badaniem nie spożywać napojów na bazie kofeiny (napoje energetyczne, kawa, mocna herbata).
Przez przynajmniej 8 h przed badaniem unikać dużego wysiłku fizycznego.
Przez 3 – 5 h przed badaniem nie spożywać posiłków, lub jeśli wizyta odbywa się w godzinach porannych, być na czczo.
Około 30 min. przed badaniem oddać mocz.
Wolno spożywać przed badaniem wodę niegazowaną, w ilościach zwyczajowo przyjmowanych.
Badanie wykonywane jest na bose, czyste, niekremowane stopy.
Przeciwwskazania:
Badanie nie może być przeprowadzane u kobiet w ciąży, u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz u chorych na epilepsję, z niedowładem połowiczym. U osób z metalowymi protezami, endoprotezami, metalowymi implantami – wynik badania może odbiegać od normy. Nie powinno wykonywać się również badania tydzień przed menstruacją.
W zależności od potrzeb, możesz zamówić plan żywieniowy na 7 lub 14 dni.
Plan żywieniowy zawiera:
indywidualnie opracowane zalecenia żywieniowe,
korektę nawyków żywieniowych,
zasady stosowania określonej diety,
wskazówki do diety,
jadłospis (7 lub 14 dniowy) określający posiłki, ich skład, ilość, a także przepisy ze zdjęciami do potraw.
Wizyta kontrolna
Na wizycie kontrolnej, sprawdzimy efekty zastosowanej diety, przeprowadzę analizę składu ciała i wprowadzę ewentualne zmiany w założeniach diety w zależności od uzyskiwanych parametrów. Jest to czas na wyjaśnienie wszystkich pytań i problemów, które pojawiły się w czasie stosowania diety.
Kontrole są istotnym elementem w procesie dietoterapii, dzięki nim wiemy jak organizm reaguje na dietę i możemy wprowadzić odpowiednie zmiany. Wizyty kontrolne są dodatkowo najlepszym narzędziem motywującym – nic tak nie sprawia satysfakcji jak poprawa parametrów.